סרטן הפין 20.03.2022

גלסקטומיה ושימור באמצעות שתל עור לחולי סרטן פין

גלנסקטומיה עם שימור באמצעות שתל עור מסוג Split Thickness (STSG) צמצמו את ההשפעה על תפקודים של מתן שתן ותפקוד מיני מבלי לסכן את השליטה האונקולוגית בגידולים מתקדמים מקומית של סרטן פין (PC)

אנטומיית הפין האנושית. אילוסטרציה

מטרת המחקר הייתה לדווח על תוצאים ניתוחיים, תפקודיים ותוצאים מדווחי מטופל (PROs) של גלנסקטומיה (GS), ושימור באמצעות שתל עור מסוג Split Thickness לחולי PC עם חדירה מקומית.

החוקרים בצעו אנליזה רטרוספקטיבית של 34 מטופלים ממאי 2015 עד אוגוסט 2019. סיבוכים, שרידות ללא הישנות (RFS), שרידות ללא סרטן (CFS) ושרידות כוללת (OS) תוארו. בנוסף, תוצאים פונקציונליים ו-PROs נחקרו באמצעות שימוש בשאלונים מתוקפים ושאלון ״אד-הוק״, בהתאמה. החוקרים השתמשו בכלים סטטיסטיים על מנת להעריך שרידות ותפקוד פוסט-ניתוחי, בהתאמה.

תוצאות המחקר הראו כי שוליים ניתוחיים חיוביים נמצאו ב-2.9% מהמקרים, מה שדרש ניתוח הצלה. בנוסף, סיבוכים לאחר ניתוח התרחשו ב-29.4% מהמקרים, וכללו בעיקר איבוד שתל חלקי (17.6%), היצרות מיאטוס (5.8%) או זיהום בפצע גניטלי (5.8%). כמו כן, הישנות מחלה הופיעה בקרב 17.6% מהמקרים עם זמן חציוני של 16 חודשים. RFS ב-12 חודשים היה 88.2%, בעוד ש-CSS היו 91% באותה נקודת זמן. החוקרים כתבו כי תחושה בעטרה נשמרה ב-91.2% מהמקרים. 88.2% מהמטופלים דיווחו על שביעות רצון מוחלטת מהמראה האסתטי לאחר הניתוח של הפין, 91.2% מהמטופלים אמרו שימליצו על אותה פרוצדורה למישהו אחר.

החוקרים סיכמו כי GS עם STSG צמצם את ההשפעה על תפקודים של מתן שתן ותפקוד מיני מבלי לסכן את השליטה האונקולוגית בגידולים מתקדמים מקומית של PC.

מקור:

Marco Falcone et. al (2022) UROLOGY DOI: https://doi.org/10.1016/j.urology.2022.01.010

נושאים קשורים:  סרטן הפין,  שתל עור,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו