לימפומה 23.02.2022

מאפיינים בהדמיה של לימפומה באשכים

במחקר זה נמצא כי זרימת דם מוגברת הופיעה בעל-קול מסוג דופלר עם סימן כלי דם ישר במקרים של לימפומה באשכים

הדמיה של סרטן האשכים: שאטרסטוק

מחקר זה בחן באופן רטרוספקטיבי את סולם הגוונים באפור (grey- scale), דופלר, הדמיה עם חומר ניגוד ועל-קול מיקרוווסקולרי של חמישה מטופלים עם גידול ראשוני של לימפומה באשכים.

החוקרים אספו נתונים לגבי חמישה מטופלים אשר טופלו בין ינואר לנובמבר 2020 בעקבות לימפומה באשכים אשר אומתה על ידי בדיקה היסטולוגית טרם הניתוח באמצעות פרוטוקול סונוגרפי סטנדרטי אשר כלל בדיקה עם חומר ניגוד ועל-קול מיקרווסקולרי.

תוצאות המחקר הראו כי על-קול קונבנציונלי הדגים היפואקוגניות מקומית אשר נצפתה כנגעים בודדים (2 מ-5), מרובים (2 מ-5) או כמעורבות של האשך כולו. כמו כן, זרימת דם מוגברת הופיעה בעל-קול מסוג דופלר עם סימן כלי דם ישר (4 מ-5). בנוסף, בבדיקה עם חומר ניגוד התקבלו תוצאות שתמכו בדפוס הזה (4 מ-5) וכן התקבלה תוצאה של האדרה מוגברת עם טווח מוגדל. לבסוף, בבדיקות על-קול מיקרוווסקולרי, כל הנגעים הראו מסלול ישר ומקביל של כלי דם בתוך הנגעים (5 מ-5).

החוקרים סיכמו כי תוצאות המחקר הראו שקיימת עלייה בוסקולריות עם טווח מוגדל בעל קול עם חומר ניגוד לצד דפוס לינארי ללא הסתעפויות עם סימן וסקולארי בעל-קול מיקרווסקולרי במקרים של לימפומה באשכים.

מקור:

Li Yang et. al (2022) BMC Urology DOI: https://doi.org/10.1186/s12894-022-00957-1

נושאים קשורים:  לימפומה,  הדמיה,  אולטרסאונד,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו